ART / Watercolor paintings & Drawings / Screentryck / grafiskt blad 16152091
*
nr 1615 2091
Robert Hilmersson
(f. 1973), Sverige
Robert Hilmersson (b. 1973), Sweden. Signed, dated 71/130, frog, 25x25 cm, outer dimensions including frame: 38x38,
Screentryck / grafiskt blad, Robert Hilmersson (f. 1973), Sverige, daterad. Signerad, numrerad 71/130, groda, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: 38x38 cm
Robert Hilmersson, Swedish artist born 1973.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday April 22 2024
at 18:22:22
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/4 23:47:29
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Apr 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller daterad grafiskt blad groda robert hilmersson screentryck svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:29
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:07
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47
*
Robert Hilmersson
Robert Hilmersson, Swedish artist born 1973.
Read more about Grafik
nr 1615 2091
Robert Hilmersson
(f. 1973), Sverige
Robert Hilmersson (b. 1973), Sweden. Signed, dated 71/130, frog, 25x25 cm, outer dimensions including frame: 38x38,
Screentryck / grafiskt blad, Robert Hilmersson (f. 1973), Sverige, daterad. Signerad, numrerad 71/130, groda, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: 38x38 cm
Robert Hilmersson, Swedish artist born 1973.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday April 22 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/4 23:47:29 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Apr 22
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller daterad grafiskt blad groda robert hilmersson screentryck svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:29 -
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31 -
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:07 -
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47